معرفی شرکت HES KABLO 

 شرکت HES KABLO در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد.
این شرکت یکی از شرکتهای گروه صنعتی-تجاری بویداک بوده که این گروه یکی از سه گروه بزرگ تجاری ترکیه است.در ابتدا این شرکت کابل های انتقال نیرو را تولید می نمودند.از سال ۱۹۹۰ با افزایش ظرفیت و ماشین آلات تولید کابل های مخابراتی فیبر نوری و شبکه را آغاز نمود.هم اکنون این شرکت بزرگترین تولیدکننده کابل های انتقال نیرو و فیبر نوری در اروپا می باشد.صادرات این شرکت به ۸۰ کشور معتبر دنیا در حال انجام است.تقریبا کلیه کشورهای اروپایی در زمره واردکنندگان کابل های این شرکت می باشند.تولیدات این شرکت عبارتند از:
کابل های مخابراتی مسی
LOW VOLTAGE,MEDIUM VOLTAGE,HIGH VOLTAG کابل های برق
کابل های فیبر نوری
کابل های شبکه و داده
سیم روکش مسی
هادی های مسی و آلومینیومی
سیم،میله و کاتد مس الکترولیت
گرانول PVC
تجهیزات اتصالات فیبر نوری
تجهیزات اتصالات شبکه های داده و محلی
ظرفیت این کارخانه به ترتیب زیر می باشد:

MCM ۵۰۰،۹ کابل های مخابراتی مسی
پنجاه هزار تن مس LV,MV,HV کابل های برق
کابل های فیبر نوری یک میلیون و دویست هزار کیلومتر
کابل های شبکه و داده پنجاه هزار کیلومتر
سیم روکش مسی شش هزار تن مس
هادی های مسی و آلومینیومی هفتاد هزار تن
سیم،میله ، کاتد مس الکترولیک یکصد و چهل هزار تن
سی هزار تن PVCگرانول
تجهیزات اتصالات فیبر نوری یک میلیون اتصال
تجهیزات اتصالات شبکه های داده و محلی یک و نیم میلیون اتصال

کارخانه این شرکت در محیطی ۴۰ هکتاری واقع شده و دارای بیش از ۱۱۰ هزار متر مربع فضای سرپوشیده است. گردش مالی این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶۲۰ میلیون دلار بوده که از این میزان بیش از ۱۷۰ میلیون دلار به صادرات مستقیم کالای این شرکت تخصیص یافته است. میزان دقیق رقم های سال ۲۰۱۳ هنوز مشخص نشده ولی ارقام این سال حدود ۲۰ درصد افزایش نشان می دهند. این شرکت در رده بندی شرکت های تجاری رکیه جزو ۱۰۰ شرکت برتر بوده و در سال ۲۰۱۲ رده ۲۱ را احراز نموده است. یکی از مزایای این شرکت قرار گرفتن در گروه شرکتهای بویداک بوده که بدین ترتیب بزخی از مواد اولیه مورد نیاز خود (مانند استیل مورد استفاده در کابل های نوری و حتی رول ها و پالت های چوبی ) را از شرکت های همین گروه تامین می نماید. در نتیجه کیفیت و استانداردهای لازم را برای این مواد اولیه را هم می تواند تضمین نماید.
این شرکت دارای کلیه استاندارد های مدیریت، مدیریت کیفیت، مدیریت محیط زیست ، و مدیریت امنیتی می باشد. کارخانه این شرکت از جدیدترین تجهیزات تولید ، تست و بسته بندی کالا بهره می برد. این شرکت با داشتن بیش از ۱۰۰۰ نفر در شهر کایسری ترکیه یکی از مطرح ترین  شرکت ها در ترکیه است